Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın'dan öğrencilere ufuk açıcı konferans | Of'un Sesi

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın'dan öğrencilere ufuk açıcı konferans | Of'un SesiOf'un Sesi

29 Temmuz 2021 - 16:13

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın’dan öğrencilere ufuk açıcı konferans

Beyin Cerrahı, düşünür, edebiyatçı, şair, güftekâr, mûsıkîşinas, hattat Profesör Dr. İsmail Hakkı Aydın Of’ta 12. Sınıf öğrencilere kariyer planlaması ve gelecekle ilgili tecrübe paylaşımında bulundu.

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın’dan öğrencilere ufuk açıcı konferans
Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 23:33

Beyin Cerrahı, düşünür, edebiyatçı, şair, güftekâr, mûsıkîşinas, hattat Profesör Dr. İsmail Hakkı Aydın Of’ta 12. Sınıf öğrencilere kariyer planlaması ve gelecekle ilgili tecrübe paylaşımında bulundu. Of Kaymakamlığı toplantı salonunda pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen konferans Of Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni Yahya Özkök’ün sunumuyla başladı.

Sunumun ardından Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın öğrencilerle söyleşide bulundu. Söyleşisinde Prof. Dr. Aydın; ” Öncelikli olarak beni sizinle buluşturan değerli Of Kaymakamımız Hayrettin Çiçek’e teşekkür ediyorum. Kendisini Muğla’nın Yatağan ilçesindeki başarılı çalışmalarında tanıyorum. Kıymetini bilmenizi tavsiye ediyorum. Sevgili geçler, büyük işler, büyük başarılar istiyorsanız alçak gönüllü olmalısınız. Ülke olarak Fizik, Kimya, Matematik gibi temel bilimlere yeterli önem verilmiyor. Milyonlara, milyarlara hükmetmek istiyorsanız temel bilimlere yönelmeli, orada ilerlemeye çalışmalısınız. Bilim hem dinamik hem de dinamittir. Bilim kendine ihanet edenden intikamını alır. Külfetsiz nimet olmaz. Ölümsüz olmak istiyorsanız ilmi çalışmalara kendinizi adayınız. Ağaca çıkmak istiyorsanız yıldızları hayal ediniz. Başarıda %99 ter %1 ilham etkilidir. Allah, beynimizi öyle yaratmış ki beyin çalıştıkça dinlenir; dinlendikçe yoruluyor. Bugün Allah’ın rızası laboratuvarlarda kazanılır. Onun için çok çalışmalısınız. Tüm çalışmalarınızda evrensellik ilkeniz olsun. Dinimizde ilk vahiy okudur. Bu emri iyi anlamak gerekir. Bir hadiste Peygamberimiz, “Âlimin kaleminden boşalan mürekkep, şehitlerin kanından daha hayırlıdır.” demesi bile İslam’ın ilme ve bilim adamına verdiği ehemmiyeti gösteriyor. Bilginin hızla değiştiği, dönüştüğü dünyada siz de kendinizi geliştirin. Polimat insan olun yani çok yönlü entelektüel insan olun ki kendinize ve çevrenize faydanız olsun.” Sözleriyle konuşmasını özetledi.

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtlayarak ufuk açıcı tavsiyelerde bulundu. Soru cevap faslının ardından Of Kaymakamı Hayrettin Çiçek kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Kaymakam Çiçek konuşmasında; Çok değerli hocamız Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın Hocamızın özel bir işi nedeniyle Trabzon’da olduğunu öğrendik. Öğrencilerimize faydalı olacağını düşünerek hocamızı davet ettik. Hocamız da bizleri kırmayarak davetimizi kabul edip siz değerli öğrencilerimize engin bilgi ve tecrübelerini aktardı. Kendisine teşekkür ediyorum. Konferanstan öğrencilerimizin çokça istifade ettiğine inanıyorum. Hocamıza sağlıklı ve başarılı nice ömürler diliyorum.” dedi.

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın’nın verdiği Of Kaymakamlığı toplantı salonunda yapılan konferansa Of kaymakamı Hayrettin Çiçek, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürü Hasan Tekke, Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı. Konferans sonunda öğrencilere Of Kaymakamlığı tarafından Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın’ın kitaplarından hediye edildi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
 
Scroll Up