Of Organize Sanayi çalışmaları başladı | Of'un Sesi

Of Organize Sanayi çalışmaları başladı | Of'un SesiOf'un Sesi

29 Temmuz 2021 - 16:01

Of Organize Sanayi çalışmaları başladı

Rize İyidere Lojistik Limanı’nın 6 kilometre yukarısında Of sınırları içerisinde yapılması planlanan Of Organize Sanayi Bölgesi(OSB) proje çalışmalarına başlandı.

Of Organize Sanayi çalışmaları başladı
Son Güncelleme :

11 Haziran 2021 - 19:36

Rize İyidere Lojistik Limanı’nın 6 kilometre yukarısında Of sınırları içerisinde yapılması planlanan Of Organize Sanayi Bölgesi(OSB) proje çalışmalarına başlandı.

Lojistik Liman projesi ve Ovit yoluyla Karadeniz Bölgesi’nin en gözde yerlerinden biri haline gelen İyidere-Of Vadisi her geçen gün gelişiyor. Geniş ve düz hinterlandı, bağlantı yolları, lojistik liman projesiyle büyük ivme kazanan İyidere-Of Vadisi yatırımcıları şimdiden bölgeye çekmeye başladı. Sanayi yatırımları açısından lojistik limana 12 kilometre mesafede Ovit yolu üstü Kalkandere ilçesindeki Rize Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırımlar tüm hızıyla devam ediyor. Vadide yer alan çay fabrikaları, küçük çaplı sanayi tesisleri ve işletmeler bölgedeki hareketliliği her geçen gün artırıyor. Son olarak lojistik limana 6 kilometre uzaklıkta Of Pınaraltı Mahallesi(Karaca) ve İkidere, Güresen ve Esenköy Mahalle sınırlarını da içine alan araziye yaklaşık bin 500 dönümlük Of OSB için proje çalışmalarına başlandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yakından takip ettiği proje için Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu girişimlerini artırdı. Of OSB için Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ve AK Parti Of İlçe Başkanı Ahmet Çapoğlu, Ankara’a bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Konuyu yakından takip eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı makamında ziyaret eden Başkan Sarıalioğlu, fikir alışverişinde bulundu. Başkan Sarıalioğlu, önümüzdeki günlerde İstanbul’da iş adamlarıyla bir araya gelerek, Of OSB için destek isteyecek. Başkan Sarıalioğlu Of OSB için 100’yakın iş adamından talep topladıklarını belirtti.

YATIRIMCILARA DAVET

OSB hakkında bilgi veren Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızla yürüttüğümüz Of OSB porjemiz var. İlçemizin doğusunda İyidere Lojistik Limanı’nın 6 kilometre yukarısında Of tarafında. Yaklaşık bin 500 dönüm bir alanda yapılacak. Şuanda iş adamlarımızdan 100’e yakın talep topladık. Oflu iş adamlarımızı Of’a yatırım yapmaya davet ediyoruz. Ofluların bu projeye sahip çıkacağına yürekten inanıyorum. Bu güne kadar yaptığımız güzel projelere her zaman sahip çıktılar. Biz de ‘ben’ kelimesi yok. Biz diyoruz her defasında. Oflular olarak elele vererek neleri başardığımıza geçmişte şahit olduk. Bundan sonra da aynı hassasiyeti göstereceklerine inancımız tam. Cumhurbaşkanımız öncülüğünde AK Parti’mizin hizmetleri Of’ta olduğu gibi Türkiye’nin her yerinde devam ediyor. Yapılan bu hizmetler için başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, hükümetimize ve bakanlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Haber: Kenan Akyüz

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
 
Scroll Up