Of Milli Eğitim Müdürlüğünden Kuran Kursu öğrencilerine maske | Of'un Sesi

Of Milli Eğitim Müdürlüğünden Kuran Kursu öğrencilerine maske | Of'un SesiOf'un Sesi

29 Temmuz 2021 - 14:27

Of Milli Eğitim Müdürlüğünden Kuran Kursu öğrencilerine maske

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü son olarak da Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde üretilen 500 adet maskeyi Of Müftülüğüne bağlı hafızlık eğitiminde bulunan kuran kursu öğrencilerin kullanımı için Of Müftülüğüne taslim etti.

Of Milli Eğitim Müdürlüğünden Kuran Kursu öğrencilerine maske
Son Güncelleme :

19 Haziran 2020 - 11:02

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü son olarak da Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde üretilen 500 adet maskeyi Of Müftülüğüne bağlı hafızlık eğitiminde bulunan kuran kursu öğrencilerin kullanımı için Of Müftülüğüne taslim etti.

Korona virüsün olumsuz etkilerinden korunmak amacıyla dünyada ve ülkemizde çeşitli önlemler alınmıştı. Ülkemizde alınan bu önlemlerden biri de okullarda ve Kuran Kurslarında eğitime ara verilmesiydi. Türkiye’de 1 Hazirandan itibaren normalleşme yönünde önemli adımlar atıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı da normalleşme sürecinde almış olduğu karar ile Kuran Kurslarında hafızlık eğitimi alan öğrencilere yönelik yeni tedbirler ile eğitime başlıyor. 15 Haziran- 27 Eylül arasını kapsayan eğitim sürecinde tüm koruyucu tedbirler alınarak eğitim yapılacak.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Korona Virüsün ülkemizde ilk çıktığı günden itibaren kurumsal olarak çeşitli çalışmalar yaparak koronayla mücadelede başarılı sınav verdi. Bu süreçte üretilen koruyucu maske ve koruyucu siperlikler başta sağlık, güvenlik ve diğer kurumlara takdim edilerek önemli bir çalışmaya imza atmıştı. Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü son olarak da Of Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde üretilen 500 adet maskeyi Of Müftülüğüne bağlı hafızlık eğitiminde bulunan kuran kursu öğrencilerin kullanımı için Of Müftülüğüne takdim etti.

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Halk Eğitim Merkezinde üretilen maskeleri Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu’na takdim etti. Müdür Kabahasanoğlu burada yaptığı konuşmada; “Karşı karşıya kaldığımız ve alınan tedbirlerle ülke olarak başarılıyla mücadele ettiğimiz korona virüs ile mücadelede yeni bir aşamaya geldik. Sağlık Bakanlığının adına “Kontrollü Sosyal Hayat” dediği bu yeni dönemde millet olarak çok daha dikkatli olmalıyız. Bu zor günleri el birliği ile hep birlikte aşacağız inşallah. Bu virüsün ilk gününden itibaren kurumlarımızda ürettiğimiz maske ve siperliklerle ulusal mücadeleye önemli destek verdik. Vermeye de devam edeceğiz inşallah. İlk günkü anlayış ve sorumlulukla çalışmalarımız devam ediyor. Halk Eğitim Merkezimizde ürettiğimiz 500 adet maskeyi değerli müftümüze teslim ediyoruz. Kuran Kurslarımızdaki idareci, öğretmen ve öğrencilerimiz inşallah maskelerimizi kullanarak, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına da uyarak kendilerini korumuş olacaklar. İmkânlarımız ölçüsünde maske üretimlerimize devam ediyoruz. Bu anlamda üretilen maskeler için emeği geçen idareci ve usta öğreticilerimizi tebrik ediyorum. Allah milletimizi ve tüm insanlığı bu sıkıntılı günlerden bir an önce kurtarsın.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

Of Müftüsü Hüseyin İspiroğlu da maske tesliminde yaptığı konuşmada; ” Değerli Müdürüm, sizlerin şahsında Milli Eğitim camianızı tebrik ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Ürettiğiniz bu maskeler inşallah Kuran Kursu öğrencilerimizin eğitim görmeye başlayacağı bu günlerde önemli işlev görecek. Rabbimizden niyazımız bu virüsten ülkemizi ve insanlığı en kısa sürede kurtarmasıdır. Allah milletimizin ve devletimizin yardımcısı olsun.” sözleriyle duygularını ifade etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
 
Scroll Up