Of'un Sesi

Fındık fiyatı açıklansın, üretici rahatlasın!

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Fındık ve Mamulleri Sektör Komitesi Başkanı Mehmet Cirav fındık sektörüne dair konuştu.

Fındık fiyatı açıklansın, üretici rahatlasın!
97
18 Temmuz 2020 - 11:45

Başkan Cirav, “Fındıkta elde edilen başarının kalıcı hale getirilmesi açısından fındık alım fiyatları hasat ve Kurban Bayramı öncesinde, en geç Temmuz ayı sonuna kadar açıklanmalı.”

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Fındık ve Mamulleri Sektör Komitesi Başkanı Mehmet Cirav fındık sektörüne dair konuştu. Cirav şunları söyledi: “Fındığın, milyonlarca üreticinin geçim kaynağı olması ve 2020 yılında da yaşadığımız Covid- 19 pandemisinin yol açtığı olumsuzluklardan dolayı, fındık üreticisi bir an önce devletten hasat öncesi fiyatların açıklamasını beklemektedir.”

EN YÜKSEK DÖVİZ GİRDİSİ

“Geçen yılki hasat döneminde uygulanan çok güzel politika neticesinde ve fiyatlarında hasat öncesinde açıklanması ile sektör için hem üretici, hem de ihracatçı açısından tarihin en verimli sezonu oldu. Bu durum da fındık ihracatına olumlu yansıyarak tarihin en yüksek döviz girdisi olan 2 Milyar 300 milyon dolarlık döviz girdisi sağlandı.”

ÜRETİCİ MAĞDUR OLMAMALI

“Fındıkta elde edilen bu başarının kalıcı hale getirilmesi açısından 2020-2021 yılı hasat döneminde de fındık alım fiyatlarının hasat ve Kurban Bayramı öncesinde, en geç Temmuz ayı sonuna kadar açıklanmalı. Bu sezon, pandemiden dolayı yaşanan olumsuzlukların yol açtığı maliyet artışları da dikkate alınarak, üreticinin mağdur olmayacağı, maliyetin üzerinde bir alım fiyatı açıklanmalı.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Of'un Sesi | Of'un En Etkili Haber Sitesi | www.ofunsesi.com

    Scroll Up